Złoty Samorodek - Festiwal Filmów Dolnośląskich

V Dolnośląski Festiwal Filmowy 2-4.10.2020

Sortuj:

Jury


Ireneusz Wojtków - przez wiele lat był kierownikiem kina "Muza" w Lubinie, a następnie kina "Jubilat" w Głogowie. Założyciel i prowadzący kluby filmowe w Legnicy, Lubinie, Bolesławcu, Głogowie, Żarach i Polkowicach. W 2011 roku prowadzony przez niego DKF BOK w Bolesławcu zdobył nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Polsce. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Amatorskiej Twórczości Filmowej Zagłębia Miedziowego.

 

 

Łukasz Janke - lat 46, od stycznia 2019 roku mieszkaniec Jeleniej Góry. Przeprowadził się tu wraz z rodziną z Wrocławia, gdzie ukończył Studium Fotograficzne oraz Studium na kierunku filmowym. Pracował jako asystent kamery przez 5 lat, nabierając szlifów operatorskich. Uczestniczył w realizacji filmów dokumentalnych, reportaży, filmów o tematyce kulturalnych. Od 12 lat związany z Telewizją Polsat i Polsat News. Operator kamery, dźwiękowiec, montażysta materiałów - newsów.  Od 2019 roku zaczyna pracę również jako dziennikarz Polsatu i Polsatu News. Znajduje ciekawe społeczne tematy, realizuje projekty o ogólnopolskim zasięgu. Prywatnie szczęśliwy mąż i tata dwóch córek.

 

Małgorzata Dancewicz - absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Filmoznawca, VJ, performerka eksperymentująca na gruncie sound artu, autorka i kuratorka projektów performatywnych (m.in. Festiwalu Form Audiowizualnych INTERMEDIALE oraz wydarzeń w ramach Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego). Jej zainteresowania artystyczne i badawcze koncentrują się wokół związków sztuki i nowych technologii oraz współczesnego kontekstu technologicznego i wpływu audiowizualności na rozwój sztuk performatywnych. Od lat ściśle związana z kreowaniem filmowych światów w Legnickim Centrum Kultury.