Złoty Samorodek - Festiwal Filmów Dolnośląskich

IX Dolnośląski Festiwal Filmowy 27-29.09.2024 r.

Sortuj:

Jury


 Beata Zaborek-Sroka - Absolwentka Pedagogiki Filmu i teatru na Uniwersytecie Opolskim, Filmoznawstwa w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk oraz Historii i Kultury Żydów na Uniwersytecie Warszawskim. Wiedze filmową uzupełniała na kursach „History of a american movies” w Los Angeles. Ekspert filmowy w TVP.
Filmoznawca i pedagog teatru. Zawodowo związana z Teatrem Rozmaitości, Filmoteką Narodową Instytutem Audiowizualnym i obecnie Muzeum Polin. Jako filmoznawca specjalizuje się w filmach Hollywood i kinie Holokaustu. Autorka wielu projektów filmowych i teatralnych dla dzieci i dorosłych w Polsce i poza jej granicami.

 

 

Przemysław Bluszcz – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego. Na podjęcie decyzji o zawodzie aktora miały wpływ warsztaty teatralne w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, gdzie w kolejnych latach został pracownikiem tej instytucji. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 1997 związał się z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie stworzył ponad 40 ról scenicznych, za które był wielokrotnie nagradzany a także dwukrotnie odznaczony. Od 2009 został aktorem Teatru Ateneum w Warszawie.

 

 

Andrzej Kawecki - Historyk kina, kolekcjoner. Jeden z twórców festiwalu Święto Niemego Kina w Warszawie. Był w Radzie Naukowej projektu Filmoteka Szkolna przy PISF i Radzie Naukowej Muzeum Kinematografii w Łodzi. Współzałożyciel fundacji Nasza Filmoteka. Autor artykułów popularyzujących kino i filmowych programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży (SZAFA i KLAPS). Prowadził w warszawskich kinach cykl „Oczami kobiet”, oraz spotkania z reżyserami - „Wyznania Lunatyka” (kino Luna). Współtwórca filmu dokumentalnego „Kiedyś w Afryce”. Kolekcjoner zabytków z dziedziny kinematografii i optyki (latarnie magiczne, projektory, stereoskopy, autochromy itp.), które sam restauruje, ale przede wszystkim rozpieszcza swoje psy i koty.